وب سایت (web) چیست و چگونه کار می کند؟

وب سایت (web) چیست و چگونه کار می کند؟
1400/08/15

وب سایت (web) چیست و چگونه کار می کند؟

برای مشخص شدن این که وب سایت (web) چیست و چگونه کار می کند؟

می توانیم با آوردن مثالی به توضیح درباره آن بپردازیم. هم اکنون که در حال مطالعه این مقاله آموزشی  در سایت یونیک می باشید،آدرس www.uc24.ir را در مرورگر مورد نظرتان(مثل گوگل کروم – فایرفاکس یا اپرا) وارد کرده اید و با زدن دکمه اینتر،مرورگر این درخواست را از شما دریافت کرده و این دستور را به مودم منزل شما - که وسیله ای برای تآمین کردن اینترنت خانه تان است- ارسال می کند. و این بدان معنا است که شما قصد بازدید از سایت یونیک را دارید.

مودم این دستور را  برای شرکت آی اس پی -همان شرکتی که شما اینترنت خود را از آن گرفته‌اید مثل آسیاتک،شاتل، پارس آنلاین و غیره- ارسال می کند و سیستم‌های قرار گرفته در شرکت آی اس پی، آدرس URL ، یا همان www.uc24.ir  را گرفته و تبدیل به یک آدرس عددی می‌کند که اصطلاحاً به آن IPیا آدرس پرتکل اینترنتی گفته می شود.

در حقیقت، منظور از IP، چهار سری عدد است که با نقطه از یکدیگر جدا می‌شوند مثل 85.106.24.121

همان‌ گونه  که ما در دنیای اینترنت یک آدرس تحت عنوان www.uc24.ir  را به خود اختصاص داده ایم، IP ها هم یونیک هستند و در کل دنیای وب مثلاً یک آی پی مانند: 85.106.24.121  دارند. پس از آن که  آی پی سایت یونیک مشخص شد، شرکت آی اس پی می‌داند که سایت یونیک روی کدامیک از سرورهای دنیا قرار گرفته ،پس درخواست را برای آن سرور ارسال می کند.

در ادامه،‌ وب سرور سایت یونیک ، درخواست را گرفته، فایل‌های سایت یونیک را پیدا کرده و در جواب درخواست شرکت آی اس پی، آن‌ها را ارسال می‌کند و سرانجام  فایل‌ها به دست مرورگر شما می رسند. حال مرورگر هم کدها را گرفته و آن‌ها را پردازش می کند و اینگونه است که شما می‌توانید سایت یونیک را مشاهده کنید!

 

نظرات

نظری برای نمایش وجود ندارد اولین نفری باشید که نظرش با ما در میان میگذارد

ارسال نظر