خدمات طراحی سایت و پشتیبانی

خدمات طراحی سایت و پشتیبانی
1400/09/14

خدمات طراحی سایت و پشتیبانی

 
کسی که طراحی یک سایت را بر عهده دارد در کنارش باید پشتیبانی آن سایت را نیز بر عهده بگیرد.در اینجا باید این مطلب را کاملا روشن کنیم که خدمات طراحی سایت و پشتیبانی آن ، به چه خدمات و کارهایی گفته می شود.
در کل یک پشتیبان سایت طی برنامه ریزی کوتاه و طولانی مدت، باید وظایفی را که به نگهداری و توسعه ی یک سایت مربوط می شود را انجام دهد و با برنامه ریز ی دقیق سعی در بهتر شدن سایت بکند. 
 

پشتیبانی انواع سایت ها:

 
برخی از سایت هایی که به خدمات طراحی سایت و پشتیبانی نیاز دارند، را در زیر معرفی میکنیم.

پشتیبانی برای سایت شخصی:

برای وبسایت های شخصی باید برای بروز نگه داشتن سایت و برنامه ی محتوایی آن با برنامه ای دقیق و هدفمند پیش رفت و در کل وبسایت های شخصی هزینه های پشتیبانی به مراتب کمتری از سایت های دیگری مثل فروشگاه آنلاین، شرکت و غیره دارند. برای بهتر شدن کسب و کارتان سعی کنید محتوا هایی در مورد خبرهای روز داشته باشید. همیشه سلیقه کاربران تان را برای تولید محتوا در اولویت بالاتری قرار دهید.

پشتیبانی برای سایت محتوایی یا مجله ای:

در این نوع وبسایت ها به یک تیم قوی و کار بلد در حوزه ی محتوا نیازمندیم و همچنین به علت بازدید بالایی که این نوع سایتها دارند به یک هاستینگ قوی نیزنیاز خواهیم داشت. اما اولین قدم در پشتیبانی این سایت ها تولید محتوای مستمر است که خیلی به شما کمک خواهد کرد.

پشتیبانی برای سایت فروشگاهی:

معمولا برای پشتیبانی از این نوع وبسایت ها باید بخش های مختلفی مثل پشتیبانی فنی، مدیریت کالا ها (از نظر به روز رسانی موجودی و قیمت کالا ها) وغیره را در نظر گرفت.
 

پشتیبانی برای سایت شرکتی:

چون سایت ها ی شرکتی از نظر کسب و کارها با یکدیگر متفاوت هستند پس قاعدتا پشتیبانی از این نوع سایت ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود .این سایت ها نیاز دارند تا در مورد موضوع کارشان محتوا نویسی شود و سایت همیشه بروز نگه داشته شود. البته این نوع پشتیبانی سایت شامل به روز رسانی، رفع مشکلات فنی سایت، درج محتوا و پیگیری های مرتبط به آن است.

وظایف یک پشتیبان سایت چیست؟ 

پشتیبانان سایت وظایف مختلفی دارند  که می توان بصورت زیر آن ها را دسته بندی کرد:
باید قدرت تجزیه و تحلیل خوبی داشته باشند و با دانش و تجربه ای که دارند بتوانند مشکلات بوجود آمده برای وبسایت را برطرف کنند.
  •  باید دانش فنی داشته باشند تا قدرت انجام تغییرات مربوط به اصلاح سایت را داشته باشند
  •  باید بتوانند اطلاعاتی نظیر حساب کاربری و رمز عبور و غیره را مدیریت کرده و در بروز نگه داشتن وبسایت و همچنین عواملی مثل اضافه و حذف کردن اطلاعات با تجربه باشند.
  •  باید تعامل دوسویه برای کمک به مخاطبان را درنظر بگیرند و به پرسش ها و مشکلات کاربران پاسخی مناسب دهند.
  •  تنظیمات امنیتی سایت را انجام دهند
  •  وبسایت را از نظرمحتوایی و سئو پشیبانی کنند.
  •  بهینه سازی سایت و تنظیم عملکرد آن را باید انجام دهند.

 تقسیم بندی کلی وظایف یک  پشتیبان سایت:

در کل وظایف یک  پشتیبان سایت را می توانیم به چهار دسته زیر تقسیم کنیم:
1. از نظر فنی: پشتیبانی یک سایت از نظر فنی ، شامل بروز رسانی فنی و امنیتی سایت و همچنین بررسی عملکرد سایت است.
2. از نظر محتوایی: همانطور که گفتیم مهم ترین بخش در این مورد تولید محتوای دائمی و قدرتمند و همچنین بروز رسانی این مطالب است.
3. از نظر طراحی و گرافیکی: گرافیک سایت یکی دیگر از قسمت هایی است که در آن نیاز به پشتیبانی خواهید داشت. این بخش شامل بنر های مرتبط به کار شما است که باید مرتب آپدیت شود.
4. از نظر سئو وبسایت: پشتیبانی در این بخش شامل بسیاری از موضوعات در زمینه ی سئوی یک سایت می شود که می توان به تهیه لیست کلمه های کلیدی در حوزه کاری شما برای تولید محتوا، برنامه ریزی برای بالا آمدن سایت وغیره اشاره کرد.

نظرات

نظری برای نمایش وجود ندارد اولین نفری باشید که نظرش با ما در میان میگذارد

ارسال نظر